Promocje
6w1 Leto 90/40 Łóżeczko Dostawka Biurko Biało-sosna
6w1 Leto 90/40 Łóżeczko Dostawka Biurko Biało-sosna

553,50 zł

Cena regularna: 615,00 zł

Najniższa cena: 553,50 zł
szt.
Łóżeczko sofka tapczanik Zuza 140/70
Łóżeczko sofka tapczanik Zuza 140/70

688,50 zł

Cena regularna: 765,00 zł

Najniższa cena: 688,50 zł
szt.
Barierka do łóżeczka 120/60 tapczanik sofka - biała
Barierka do łóżeczka 120/60 tapczanik sofka - biała

49,50 zł

Cena regularna: 55,00 zł

Najniższa cena: 49,50 zł
szt.
Łóżeczko Lilia 120/60
Łóżeczko Lilia 120/60

494,10 zł

Cena regularna: 549,00 zł

Najniższa cena: 494,10 zł
szt.
Łóżeczko Dominik białe 120/60
Łóżeczko Dominik białe 120/60

346,50 zł

Cena regularna: 385,00 zł

Najniższa cena: 346,50 zł
szt.
Kod rabatowy 5% na łóżeczka niemowlęce: LE5% wykorzystaj dziś!
Pozostało:

Łóżeczko Alek białe 120/60

Wysyłka w: 10 dni roboczych
Cena: 413,10 zł

Cena regularna: 459,00 zł

413.10
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 413,10 zł Jeżeli produkt jest sprzedawany krócej niż 30 dni, wyświetlana jest najniższa cena od momentu, kiedy produkt pojawił się w sprzedaży.
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Łóżeczko dla dziecka Alek właściwości

Klasyczne wzornictwo i stonowana kolorystyka to główne atuty łóżeczka Alek. Jest to jedno z naszych najpopularniejszych łóżeczek. Wyposażone w pościel tworzy klimat pokoju dziecięcego z prawdziwego zdarzenia. Charakteryzuje się szerszymi nogami co dodatkowo umacnia jego pozycję wśród najbezpieczniejszych łóżeczek. Zgodne z normą PN-EN 716-1 oraz PN-EN 716-2.

WŁAŚCIWOŚCI

Możliwe trzy poziomy ułożenia dna łóżeczka. Najwyższy dla niemowlaka do kilku miesięcy, najniższy dla dziecka samodzielnie wstającego z pozycji leżącej.

Dziecięce łóżeczko poziomy ułożenia dna

Trzy wyjmowane szczeble w łóżeczku pozwalają na swobodne wchodzenie dziecka w późniejszym okresie wzrostu. Fajna funkcja, standardowo dostępna w każdym naszym modelu.

Trzy wyjmowane szczebleki w łóżeczku dla dziecka

Zachęcamy do zakupu modelu łóżeczka z szufladą. Rozwiązanie to pozwoli nam zagospodarować rzeczy maluszka, których jest naprawdę dużo. W szufladzie bez problemu znajdzie się miejsce na: pieluchy, pampersy, prześcieradła, kocyki itp. Ilość miejsca ograniczona :) Łóżeczko dziecięce z szufladą dostępne w innych ofertach.

Łóżeczko dziecięce z szufladą

Do naszych łóżeczek szczególnie polecamy dokupić barierkę zabezpieczającą, która pozwoli nam przerobić je na praktyczny tapczanik. Barierka wydłuży nam okres użytkowania i tym sposobem z łóżeczka dziecięcego będziemy korzystać znacznie dłużej (wg normy PN-EN 716-1 zalecany okres użytkowania to 2 lata). Barierka nie ujęta w cenie podstawowej.

Łóżeczko dla dziecka tapczanik z szufladą

Gryzaki sprawią że nasze dziecko nie obgryzie łóżeczka sowimi nowymi ząbkami :) Mamy możliwość zamontowania gryzaków do każdego naszego łóżeczka. Do zamocowania gryzaka wykorzystujemy specjalny rowek który wykonujemy przed wysyłką, dlatego ważne jest aby gryzaki i łóżeczko zamówić razem. Gryzaki nie są ujęte w cenę podstawową.

Gryzaki do łóżeczka dla dziecka

Gwarancja DOOR-TO-DOOR, serwis i gwarancję obsługujemy w najwygodniejszy dla klienta sposób!

Gwarancja DOOR-TO-DOOR na łóżeczka niemowlęce

KOLOR

Kolor łóżeczka Alek w tej ofercie to wyłącznie biały. Poszukaj, w innych ofertach dostępne są też kolory sosna i szary.

MATERIAŁ

Całe łóżeczko wykonane jest z drewna.

Wykonane z bezpiecznych materiałów.

MONTAŻ

Łóżeczka dostarczane są w paczkach z instrukcją do samodzielnego montażu.

WIĘCEJ INFORMACJI

Do tego łóżeczka pasuje materac o wymiarach 120x60. Ta oferta nie zawiera w cenie materaca, materace dostępne są w innych ofertach.

Główne listwy górne są zaokrąglone.

Wszystkie newralgiczne krawędzie łóżeczka są zaokrąglone.

Łóżeczko to klasyczne rozwiązanie z naszej oferty.

Posiada szersze nogi (6 cm) niż łóżeczko Kacper czy Dominik (4,3 cm).

Produkt Polski. Od ponad 26 lat produkujemy bezpieczne łóżeczka dla dzieci.

Instrukcja montażu łóżeczka PDF

WYMIARY

Schemat z wymiarami łóżeczka dziecięcego

Łóżeczko zgodne z normą PN-EN 716-1Gwarancja 2 lataSzybki serwisPolski producentPolecane przez dobre produkty

 

Czy rączka dziecka może zakleszczyć się w łóżeczku?

Jak łóżeczko chroni dziecko przed zakleszczeniem głowy?

Czy paluszek dziecka może utknąć w otworze łóżeczka?

Czy łóżeczko niemowlęce które chcesz kupić spełnia normę bezpieczeństwa EN 716-1?

To wszystko oraz znacznie więcej dowiesz się z opisu który dla Ciebie przygotowałem. Łóżeczko wykonane zgodnie z normą EN 716-1 to prawdziwy strażnik snu Twojego maleństwa.

Przeczytaj dokładnie opis, który pomoże Ci bardziej rozeznać się w temacie bezpiecznych łóżeczek i pozwoli na dokonanie świadomego zakupu. Nawet jeżeli nie zamierzasz kupować łóżeczka naszej produkcji warto poświęcić kilka chwil na rozpoznanie tematu.

Jeśli jesteś bardziej zainteresowana opisem produktu niż tematem bezpieczeństwa łóżeczek, zapraszam do przewinięcia strony niżej, gdzie znajdziesz szczegółowy opis produktu.

Jak łóżeczko chroni dziecko przed wypadnięciem? Jak prawidłowo korzystać z 3 ułożeń dna materaca?

Najpierw należy wyjaśnić, że łóżeczko ma 3 poziomy ułożenia dna materaca. Pierwsze - najwyższe jest dla noworodka. Dziecko jest mało ruchliwe i samo nie siada. Przed wypadnięciem dziecko chronią boki, a precyzyjniej normowa różnica wysokości. Wg normy EN 716-1 minimalna różnica wysokości między bokami a wierzchem materaca powinna wynosić 20 cm. Kluczowy wiec jest również materac. W łóżeczkach naszej produkcji możesz zastosować materac o grubości maksymalnie 10 cm. Przy wyższym materacu będzie istniało ryzyko wypadnięcia dziecka. Jest to ważna informacja dla Ciebie rodzicu! Stosuj tylko jeden materac odpowiedniej grubości. Zanim kupisz łóżeczko zapytaj sprzedawcę jaka jest wymagana wysokość materaca w łóżeczku które sprzedaje.

Bezpieczeństwo przed wypadnięciem zwiększamy poprzez obniżenie dna materaca. Norma EN 716-1 precyzyjnie wyjaśnia, kiedy i na jaki poziom powinno się obniżyć leżysko łóżeczka. Po około 3-4 miesiącach życia dziecka w celu zwiększenia bezpieczeństwa możesz obniżyć dno na poziom środkowy. Dziecko w wówczas jest bardziej ruchliwe, obraca się na brzuch, ale jeszcze nie podejmuje żadnych prób siadania, pionizacji.

Drogi rodzicu, to na Tobie spoczywa obowiązek odpowiedniego ustawienia leżyska! Wg normy dziecku które zaczyna pierwsze próby siadania należy obniżyć leżysko na trzeci najniższy poziom. Zazwyczaj jest to w okolicach 6 miesiąca życia. Teraz różnica wysokości powinna wynosić 50 cm, założenie to spełnimy WYŁĄCZNIE po obniżeniu dna na najniższy poziom!

Podsumowując ustawienia leżyska:

  • Najwyższy poziom - różnica wysokości 20 cm (materac max 10 cm) - idealny dla noworodka.
  • Środkowy poziom - również doskonały dla noworodka, który jeszcze nie siada.
  • Najniższy poziom - różnica wysokości 50 cm (materac max 10 cm) - dla dziecka, które podejmuje pierwsze próby siadania, aż do drugiego roku życia.

Czy rączka lub nóżka dziecka może zakleszczyć się w łóżeczku?

Norma narzuca wymiary szczelin które minimalizują ryzyko utknięcia rączek i nóżek. My dopasowujemy nasze rozstawy i wymiary szczebelków tak, aby korzystać tylko z dozwolonych szczelin. Generalnie szczeliny boków łóżeczka wg normy EN 716-1 muszą być:

  • mniejsze niż 7 mm lub
  • w zakresie od 12 mm do 25 mm lub
  • w zakresie od 45 mm do 65 mm.

W większości przypadków korzystamy ze szczelin 55 mm, taki odstęp między szczebelkami pozwoli dziecku na swobodne i bezpieczne włożenie oraz wyciągnięcie rączki, ta sama sytuacja z nóżką maluszka, bez problemu będzie mógł je przekładać bez ryzyka zakleszczenia.

Czy paluszek dziecka może utknąć w otworach? Czy istnieje w ogóle takie zagrożenie?

Małe dzieci są ciekawe otaczającego ich świata i poznają go z ogromnym zaangażowaniem. Ich pierwszym najmniejszym światem jest łóżeczko i będą je dotykać, muskać, lizać i badać. Średnica paluszka u małego dziecka waha się między 7 a 12 mm. Żeby zapewnić bezpieczeństwo maluchowi i uniknąć możliwego utknięcia paluszka norma wymaga, aby otwory te były mniejsze niż 7 mm, większe niż 12 mm, lub płytsze niż 10 mm. Takie otwory uznawane są za bezpiecznie. W naszych łóżeczkach otwory dostępne z wnętrza łóżeczka mają wymiar 6,5 mm, lub są płytsze niż 10 mm. Dzięki zastosowaniu normowego rozwiązania, unikamy nieprzyjemnych sytuacji, które mogłyby być stresujące zarówno dla rodzica, jak i dziecka. Wyobraź sobie, jak trudno byłoby uspokoić małe dziecko z opuchniętym, uwięzionym paluszkiem.

Jak łóżeczko chroni dziecko przed zakleszczeniem głowy?

Podobnie jak wcześniej, kluczowe są szczeliny. Norma, tym razem, EN 716-2 precyzyjnie opisuje procedurę badania, w której wykorzystuje się mały i duży znormalizowany model głowy, imitujące głowę dziecka. Celem jest symulowanie zachowania maluszka. Osoba przeprowadzająca badanie szuka próbnikami możliwych niebezpiecznych miejsc. Zasada jest taka że, gdy przełoży się mały próbnik główki to również należy mieć możliwość przełożyć duży próbnik główki. Jeżeli to założenie jest spełnione to mamy pewność że dziecko w realnych sytuacjach nie grozi niebezpieczeństwo utknięcia głowy.

W jaki sposób łóżeczko które spełnia normę EN 716-1 zapewnia ochronę przed zadławieniem?

Zabronione jest używanie elementów które mogą odpaść a dziecko mogłoby połknąć. Jednym z testów jest tzw. "próba cylindra". Polega ona na włożeniu takiego elementu łóżeczka do znormalizowanego cylindra, który symuluje gardło dziecka. Dzięki temu badaniu, można sprawdzić, czy jakikolwiek element łóżeczka może utknąć w gardle dziecka, zagrażając jego zdrowiu. Czasem klienci pytają o widoczne okucia, ostrzegamy że stosowanie zaślepek z PCV (lub innego twardego tworzywa), może być niebezpieczne. Dziecko może zainteresować się taką zaślepką i ją połknąć. Do naszych łóżeczek nie dostarczamy zaślepek.

Czy aktywność dziecka może spowodować rozkręcenie się łóżeczka?

Norma zakłada, że łóżeczko może się delikatnie rozkręcać, np. z uwagi na aktywność maluszka, np. skakania. Aby ułatwić rodzicom zauważenie problemu, z premedytacją stosowane są okucia, które sygnalizują ewentualną nieprawidłowość. Odkręcenie śruby nawet do 10 mm nie spowoduje rozpadnięcia się łóżeczka. Tak duża tolerancja na rozkręcenie sprawia, że rodzic sam zauważy że coś jest nie w porządku. Pamiętaj, zwróć uwagę na stan okuć, w razie potrzeby dokręć je. Dodatkowym wymogiem normy jest stosowanie okuć które można wielokrotnie skręcać i rozkręcać. Wyobraźmy sobie, że masz już czwarte dziecko :)) i nadal chcesz korzystać z naszego łóżeczka które było już kilka razy skręcane i rozkręcane. W przypadku takich mebli jak biurko czy komoda mogłoby być to problematyczne, ale główna konstrukcja łóżeczka dziecięcego jest przystosowana do wielokrotnego montażu i demontażu! To pokazuje, że twórcy EN 716-1 zadbali o każdy detal, aby zapewnić bezpieczeństwo Twojego dziecka.

Czy łóżeczko może się przewrócić z powodu energicznych zabaw malucha?

Norma EN 716-2 uwzględnia badanie stateczności łóżeczka. Test polega na przyłożeniu znormalizowanych sił w ściśle określonych punktach, aby sprawdzić, czy łóżeczko może się przewrócić pod wpływem tych nacisków. Dzięki takim badaniom możemy być pewni, że dziecko będzie bezpieczne, nawet podczas najbardziej energicznych zabaw, nie narażając się na przewrócenie.

Gdzie mogę zapoznać się z normami EN 716-1 i EN 716-2 lub je zakupić?

Należy pamiętać, że normy te są płatne. Możesz je nabyć, na przykład, na stronie Polskiego Komitetu Normalizacyjnego (PKN) pod adresem sklep.pkn.pl. Aby znaleźć te normy, wystarczy wpisać "716-1" lub "716-2" w wyszukiwarce na ich stronie. W chwili pisania tego tekstu, plik PDF z normą kosztuje 76,90 PLN, natomiast dostęp na 30 minut wynosi 13,30 PLN.

Niestety, nie mogę udostępnić Ci samych norm, ponieważ podlegają one prawom autorskim, a każda strona zawiera również dane kupującego (czyli moje). Zanim je zakupisz musisz wiedzieć, że są dostępne wyłącznie w języku angielskim.

Dobrze, ale o czym traktuje ta norma EN 716-1?

Norma EN 716-1 koncentruje się na ogólnych wymaganiach bezpieczeństwa oraz wymiarach łóżeczek dziecięcych. Opisuje z jakich materiałów należy korzystać. Wyjaśnia co powinno się znaleźć w instrukcji montażu i użytkowania łóżeczka. Opisuje jak powinno być oznaczone łóżeczko.

O czym jest wiec norma EN 716-2?

Jest to norma powiązana z EN 716-1, koncentrująca się na metodach badań oraz narzędziach testowych. Zawiera opisy wymiarów próbników i szczegółowe instrukcje dotyczące kolejnych etapów badań, takich jak wytrzymałość łóżeczka, stateczność, sprawdzenie szerokości szczelin czy badanie podparcia stopy dziecka. Punktów do sprawdzenia jest naprawdę wiele, jedno z badań załączamy niżej, możesz sama sprawdzić jak wygląda raport z badania przeprowadzonego zgodnie z EN 716-1 oraz EN 716-2.

Do ilu kilogramów można korzystać z łóżeczka?

Jest to częste pytanie klientów i nie mam na nie jasnej odpowiedzi. Norma dotyczy łóżeczek o wymiarze wewnętrznym od 900 mm do 1400 mm, nie określa jednak maksymalnej wagi ani wzrostu dziecka. Fakt ten wynika z tego, że im dziecko jest starsze tym łóżeczko jest dla niego bezpieczniejsze. Normatyw skupia się przede wszystkim na bezpieczeństwie najmniejszych. W rezultacie to rodzic decyduje kiedy tak naprawdę czas na nowe miejsce do spania dla jego maluszka.

Nie zostawię Cię jednak bez odpowiedzi.

Rozwinę jeszcze nieco temat. Ja przyjmuję, że łóżeczka 120x60 są dla dzieci do dwóch lat. Jeśli wesprzemy się siatkami centylowymi, zauważymy, że chłopcy są zazwyczaj więksi niż dziewczynki. Dlatego, jeśli rozważymy rozwój chłopca w wieku 2 lat, możemy przyjąć, że będzie on ważył od 11 do 16 kg oraz miał wzrost od 84 do 94 cm. Jeśli chodzi natomiast o normowe obciążenia, to na przykład leżysko łóżeczka w trakcie jednego z badań obciążane jest masą 25 kg przez 30 sekund, a bok łóżeczka masą aż 30 kg. Śmiało wiec można powiedzieć, że łóżeczko 120x60 wytrzymuje aktywność najcięższego dwulatka, natomiast maksymalny jego wzrost równy 94 cm jest mniejszy niż długość wewnętrzna łóżeczka 120 cm. Zapas 16 cm nie jest natomiast imponujący i jest to idealny czas przesiadki na większy model :)

Przyjmujemy również, że łóżeczka 140x70 są dla dzieci do pięciu lat. Analogicznie jak opisałem wyżej pięcioletni chłopcy osiągają wagę od 16 do 25 kg oraz wzrost od 103 do 119 cm. Wzrost największego takiego malucha pozostawia zapas tylko 11 cm i jest to znacznie za mało, aby swobodnie spać w takim łóżeczku - czas na przesiadkę! :)

Kto odpowiada za bezpieczne łóżeczko? Producent? Badający?

Całą odpowiedzialność za produkt wprowadzony na rynek spoczywa na producencie (lub dystrybutorze). Prawo handlowe mówi, że produkty wprowadzane na rynek muszą być bezpieczne. Aby ten poziom bezpieczeństwa zapewnić najłatwiej jest wyszukać odpowiednia normę i spełnić jej założenia. Produkt który chcemy sprawdzić wysyłamy do akredytowanej jednostki zajmującej się badaniami zgodnymi z daną normą. W naszym przypadku jest to Sieć badawcza Łukasiewicz - Poznański Instytut Technologiczny. Jednostka ta przeprowadza badania dostarczonej sztuki, po pozytywnie przeprowadzonym badaniu jako producent mamy pewność że konstrukcja która została przez nas dostarczona spełnia wymagania normy a my możemy wykonywać kopie dla naszych klientów.

Zobacz sprawozdanie z badań łóżeczka Cosmo przeprowadzone dnia 08.05.2023r. (jeden z naszych topowych modeli)

Tak wygląda sprawozdanie z badań łóżeczka Cosmo z szufladą:

 

Najważniejszy dokument? Czym jest "Deklaracja zgodności CE". Co to jest "certyfikat bezpieczeństwa"?

Kluczowym dokumentem jest "Deklaracja zgodności CE" (lub inaczej WE). Jest to dokument w którym producent deklaruje zgodność z obowiązującymi normami. Dział marketingu może zastąpić termin "Deklaracja zgodności CE" bardziej chwytliwym zwrotem "certyfikat bezpieczeństwa", aby przyciągnąć uwagę klientów. Warto jednak zawsze sprawdzić, czy produkt faktycznie posiada "Deklarację zgodności CE" (lub WE), gdyż potwierdza ona, że został on wyprodukowany zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Zobacz deklarację zgodności na łóżeczka:


Czy ktoś to w ogóle sprawdza? Czy Inspekcja Handlowa przeprowadzała u nas kontrolę?

Nadzór nad bezpieczeństwem produktów sprawuje Inspekcja Handlowa oraz UOKiK (Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów). Sprawdzają czy produkty spełniają odpowiednie normy. Niezapowiedziane rutynowe wizyty zdarzały się również w naszej firmie. Pod lupę były wzięte takie produkty jak Kołyska Karol - Inspekcja Handlowa zabezpieczyła 3 sztuki, jedną wysłali na badania do własnej jednostki badawczej. Pozostałe dwie zostały zabezpieczone na wypadek niepowodzenia w badaniu pierwszej sztuki. Kołyska Karol badania zlecone przez Inspekcję Handlową przeszła bez zastrzeżeń. Mieliśmy również kontrolę Łóżeczka Misza - w tym przypadku Inspekcja Handlowa wybrała spakowany produkt z magazynu i poprosiła o jego złożenie, przeprowadzili proste badania na miejscu, bez specjalnych przyrządów. Mierzyli szerokości szczelin, sprawdzali kolejne punkty normy. Było jedno zastrzeżenie co do oznaczenia (brak odpowiedniego opisu tekstowego na łóżeczku).

"Spełnia wszystkie wymogi."

Zwrot taki znalazłem w jednej z ofert w internecie. Pamiętaj, że warto sprawdzić, czy posiada "Deklarację zgodności CE", potwierdzającą rzeczywiste wymogi bezpieczeństwa i jakości.

Spis głównych norm używanych przez Lettino

EN 716-1 oraz EN 716-2 - wymagania dotyczące łóżeczek niemowlęcych w wymiarze 900 mm do 1400 mm
EN 1130 - wymagania dotyczące kołysek i dostawek do łóżka rodziców w wymiarze do 900 mm
EN 1725 - wymagania dotyczące łóżek
EN 12221-1 - wymagania dotyczące komód z przewijakiem
EN 71-3 - wymagania dotyczące farb

Jeżeli masz więcej pytań pisz lub dzwoń do nas śmiało. Magda i Ania z naszego działu sprzedaży chętnie Ci pomogą

+48 784 991 942
biuro@lettino.pl


Tekst przygotował:

CEO Lettino
Mateusz Cieczko
+48 606 131 994
mateuszcieczko@gmail.com

Dane techniczne

Wymiar wewnętrzny 120x60
Wymiar zewnętrzny 125x65
Konstrukcja zgodna z normą PN-EN 716-1 Tak
Farby lakiery zgodne z PN-EN 71-3 Tak
Ilość ułożeń dna Trzy ułożenia dna materaca
Wyjmowane szczebelki Tak, trzy wyjmowane szczebelki
Szuflada Nie, szuflada dostępna w innch ofertach
Możliwość zamontowania gryzaków Tak
Możliwość zamontowania barierki Tak
Możliwość zamontowania bujaków Tak
Możliwość zamontowania kółek Tak
Zadowolenie klienta Gwarantowane
Kraj produkcji Wyprodukowano w Polsce

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium